Wiele z nas nie wyobraża sobie makijażu bez gadżetu, który stał się światowym must-have w segmencie narzędzi do aplikacji kosmetyków dekoracyjnych, ale nie każda z nas wie jak czyścić beauty blender.

Jak czyścić beauty blender - metoda numer jeden

Gąbka do makijażu lub po prostu beauty blender to prawdziwa gratka dla każdej dziewczyny, która marzy o perfekcyjnym makijażu bez efektu maski i widocznych granic między teksturami na twarzy. Beauty blender to urocze różowe jajko wykonane z miękkiego, porowatego materiału, które pozwala nakładać i mieszać dowolny podkład, kamuflaż i produkty korygujące. W tym roku beauty blender świętuje swoje 15-lecie.

Jednak jak każde narzędzie do makijażu, także to po pewnym czasie ulega zużyciu wynikającemu z zanieczyszczenia. Zatem jak czyścić beauty blender? Najpopularniejsza metoda na mycie gąbki do makijażu w domu została opublikowana przez blogerkę Laureen. Post został udostępniony ponad 2900 razy i zebrał prawie 10 000 polubień. Beauty blender należy włożyć do gorącej wody i dodać do niej płyn do mycia naczyń. Następnie wstaw miskę do kuchenki mikrofalowej na 1 minutę. Po wyjęciu gąbka będzie całkowicie wolna od podkładu i innego makijażu, tłustych plam i bakterii.

Metoda 2. Jak czyścić beauty blender natychmiast po makijażu

Aby beauty blender służył nam jak najdłużej, nie zostawiaj go do oczyszczenia na później. Możesz go umyć specjalnym narzędziem do czyszczenia lub w prosty sposób, ekologicznym detergentem, który dobrze usuwa tłuszcz. Im dłużej nie myjesz gąbki, tym trudniej będzie ją wyczyścić i tym szybciej straci swój kształt i teksturę. W sklepach bez problemu znajdziemy narzędzia dedykowane do czyszczenia beauty blender. Pierwszy z nich to Liquid Blendercleanser. Jego użycie jest niezwykle proste. Wlej trochę wody do miski, dodaj odrobinę produktu. Następnie rękami spień wodę, a potem zanurz gąbkę i pozostaw ją na 1-2 minut. Zanim ją wyjmiesz, masuj jej powierzchnię rękami i dokładnie obmyj wodą. Innym produktem jest Blendercleanser Solid. Nałóż odrobinę produktu bezpośrednio na wilgotną gąbkę i oczyść go z brudu delikatnymi ruchami masującymi.

Metoda 3 - najtańsza

Istnieją też alternatywne sposoby mycia gąbki. Na przykład mycie blendera środkiem do demakijażu twarzy lub środkiem do mycia skóry tłustej. Gąbkę można też umyć zwykłym mydłem. Musi być to jednak koniecznie takie mydło, które nie wysusza skóry. Zwróć uwagę na jego skład. Optymalnym wyborem jest kremowa formuła. Jednak jak wskazują eksperci, najlepsze efekty daje podwójne mycie. Najpierw oczyszczamy zatem gąbkę specjalnym, dedykowanym produktem, a następnie za pomocą zwykłego mydła czy nawet środka do mycia naczyń.