Krem ze smoczej krwi to produkt zawierający w swoim składzie naturalną żywicę. O jego właściwościach wiadomo już od jakiegoś czasu, jednak nadal nie udało mu się przebić popularnością innych składników kosmetyków do pielęgnacji skóry. Tymczasem dzięki niemu można znacząco poprawić jej kondycję i wyraźnie ją odmłodzić.

Krem ze smoczej krwi - czym jest?

Na początek kilka słów o smoczej krwi. Jest to naturalna żywica palmy Calamus draco, którą potocznie nazywa się Czarciukiem Smoczym lub Zaklętem Smoczym. Pnącze to występuje w ciepłych rejonach Archipelagu Malajskiego, na wyspach Borneo i Sumatra. Ma pierzaste liście i owoc w postaci jednonasiennej jagody pokrytej kleistą wydzieliną - to właśnie z niej pozyskuje się smoczą krew. Czasem pozyskuje się ją również Draceny Smoczej (smokowiec lub drzewo smocze), która rośnie na Wyspach Kanaryjskich i Maderze. Jednak w tym przypadku należy naciąć korę i liście, aby móc wykorzystać wypływającą żywicę. Chociaż smocza krew znana jest od dawna, to dopiero w ostatnich latach przenikła z medycyny ludowej do zachodniego świata i tak powstał krem ze smoczej krwi.

Smocza krew - właściwości

W medycynie niekonwencjonalnej ma ona sporo zastosowań. Występujące w korze, liściach i gałęziach alkaloidy, na czele z taspiną, przyspieszają proces gojenia się ran i owrzodzeń, jednocześnie wykazując działanie przeciwbólowe. Pobudzają one również produkcję kolagenu wpływając na poprawę wyglądu skóry - jej elastyczności i napięcia. Smocza krew bywa używana również jako wsparcie w leczeniu różnego rodzaju chorób skóry, w tym grzybicy i opryszczki.

Poza tym roślina zawiera także dimetylocedruzynę, która działa przeciwzapalnie i regeneracyjnie. Diterpeny również wykazują działanie przeciwzapalne, jednocześnie stanowiąc substancję antybakteryjną. Ważne jest również to, że krem z ekstraktami z tej rośliny zawiera bardzo dużą ilość przeciwutleniaczy, które ograniczają ryzyko wystąpienia stresu oksydacyjnego.

Krem ze smoczej krwi - kiedy go stosować?

Pojawiające się wciąż nowe badania sugerują, że krem może mieć szczególne znaczenie w pielęgnacji skóry. Część z nich dowodzi, że może prowadzić do zwiększenia nawet o 40% ilości komórek skóry właściwej (fibroblastów). Inne z kolei pokazują, że antyoksydacyjne właściwości tej substancji to nieocenione wsparcie w walce o młodszą i zdrowszą skórę.

Kosmetyk ten polecany jest zwłaszcza do stosowania w przypadku cery dojrzałej, choć na tym zastosowanie tej rośliny się nie kończy. Jest ona czasem również używana w gabinetach kosmetycznych, gdzie z jej pomocą udaje się uzyskać efekt skóry rozjaśnionej, bardziej elastycznej i wygładzonej.

Czy warto stosować smoczą krew? Z pewnością taki produkt może być cennym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji. Jeżeli borykasz się ze wspomnianymi wyżej chorobami skóry lub szukasz sposobu na jej odmłodzenie, możesz po niego sięgać bez obaw. Zwłaszcza że ceny takich produktów wahają się od kilkunastu do zazwyczaj kilkudziesięciu złotych i można je kupić w większości drogerii.

Utrata jędrności skóry i pogłębiające się zmarszczki to problem, który każda kobieta próbuje rozwiązać - z różnym skutkiem. Czasem jednak wystarczy sięgnąć po odpowiedni kosmetyk, który będzie w stanie pomóc dzięki zawartości odpowiednich substancji. Możesz postawić na dobrej jakości krem lub wybrać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie przeprowadzone zostaną profesjonalne zabiegi z użyciem smoczej krwi. Ta naturalna substancja to jedna z wielu, którą możesz stosować regularnie bez obaw i z pewnością, że wpłynie ona pozytywnie na kondycje Twojej skóry.