Manicure hybrydowy, bez wątpienia, jest jedną z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Ma mnóstwo zalet, a jedną z nich jest fakt, że posiadając odpowiednie produkty i akcesoria, można wykonać go w samodzielnie, w domowym zaciszu, co w dłuższej perspektywie czasowej, generuje spore oszczędności. Jak wykonać hybrydową stylizację? Zapoznaj się z naszą instrukcją! Nienaganny wygląd paznokci oraz dłoni jest niezwykle ważny – wszak powinny być naszą wizytówką. Stylizacja paznokci metodą hybrydową daje więc poczucie komfortu oraz pewności, że nasze paznokcie będą prezentowały się pięknie przez długie tygodnie. 

Manicure hybrydowy: dlaczego jest tak popularny?

Manicure hybrydowy zyskał popularność już dość dawno temu, jednak nic nie wskazuje na to, by inne metody stylizacji paznokci, miały zagrozić jego pozycji. Wręcz przeciwnie, na hybrydy decyduje się coraz więcej kobiet, a wiele z nich – zamiast gabinetu kosmetycznego – decyduje się zadbać o swoje paznokcie samodzielnie.

Popularność manicure hybrydowego to zasługa lakierów hybrydowych, które łączą zalety lakierów klasycznych oraz żelowych. Nie sprawiają w zasadzie większych problemów podczas aplikacji – wystarczy jedynie nabrać odrobinę wprawy.

Hybrydy są tak chętnie wybierane przede wszystkim dlatego, że prezentują się niezwykle elegancko, ale też pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, a nawet pieniędzy. Raz poniesione koszta na niezbędne akcesoria, zwrócą się naprawdę bardzo szybko.

Manicure hybrydowy ma jednak o wiele więcej zalet. Jest niezwykle trwały, utrzymuje się nawet do trzech tygodni, a przy tym jest odporny na odpryski oraz uszkodzenia mechaniczne. Takiego efektu nie da się osiągnąć za pomocą zwykłych, klasycznych lakierów, dlatego też lakiery hybrydowe królują zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i domowym zaciszu.

Ponadto, lakiery hybrydowe dostępne są w niezliczonej ilości kolorów i odcieni. Naniesione na paznokcie, wzmacniają płytkę i ułatwiają zapuszczania paznokci. Nie niszczą ich również, gdy są prawidłowo aplikowane oraz usuwane.

Ta metoda stylizacji paznokci ma jeszcze jeden ogromny atut. Jest łatwa w wykonaniu. Wystarczy jedynie znać podstawowe zasady, a następnie nabrać odrobinę wprawy. Posiadając odpowiednie produkty, preparaty, akcesoria czy urządzenia, bez problemu zadbamy o swoje paznokcie samodzielnie – bez konieczności wychodzenia z domu i wydawania niemałych pieniędzy co kilka tygodni.

Co jest potrzebne do manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy, jak już zostało wspomniane, jest prosty w wykonaniu, jednak początkowo należy zgromadzić kilka niezbędnych produktów. Co jednak ważne, raz poniesione koszty zwrócą się naprawdę szybko, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości preparaty oraz sprzęt.

Na rynku dostępnych jest wiele zestawów do hybryd, które zawierają wszystko, co jest niezbędne do wykonania manicure. Można również skompletować zestaw samodzielnie, co daje możliwość wyboru poszczególnych produktów.

Manicure hybrydowy – lista potrzebnych produktów:

 1. Lakiery hybrydowe – warto zgromadzić w swojej kosmetyczce kilka kolorów, by móc przebierać w odcieniach i tworzyć zachwycające stylizacje.
 2. Baza hybrydowa, czyli absolutna konieczność. To pierwszy lakier, który nanosi się na paznokcie, gdyż od niej uzależniona jest przyczepność i trwałość stylizacji.
 3. Top hybrydowy aplikowany jest natomiast na samym końcu, by utrwalić manicure.
 4. Płyny do paznokci – zwłaszcza cleaner oraz aceton. Pierwszy produkt służy do odtłuszczania, a drugi do usuwania lakieru.
 5. Akcesoria, tj. przede wszystkim pilniki, które pozwolą Ci bez trudu osiągnąć pożądany kształt paznokcia. Niezbędne są również tzw. polerki, które matują płytkę i wygładzają ją. Z pewnością przydadzą się również drewniane patyczki, kopytko do paznokci czy waciki.
 6. Lampa UV lub UV/LED, czyli urządzenie niezbędne przy manicure hybrydowym. 

Manicure hybrydowy: instrukcja krok po kroku

Manicure hybrydowy wykonuje się w zasadzie identycznie, jak manicure tradycyjny. Jedyną różnicą jest to, że każdą warstwę lakieru (baza, top i kolor) należy utwardzić w lampie UV bądź też UV/LED.

Kluczem do sukcesu jest dokładne przygotowanie płytek paznokci do zabiegu manicure. Im precyzyjniej to zrobimy, tym nasza stylizacja będzie trwalsza. Jest to etap niezbędny, by móc cieszyć się zadowalającymi efektami.

Poniższa instrukcja, krok po kroku pokazuje, jak wykonać manicure hybrydowy. Początkowo oczywiście stylizacja może zająć Ci więcej czasu, natomiast gdy tylko nabierzesz odrobiny wprawy, będzie szło Ci coraz szybciej i bardziej sprawnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technikach aplikacji lakieru hybrydowego, koniecznie przeczytaj artykuł: https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/jak-nakladac-lakier-hybrydowy-poznaj-sprawdzone-techniki/.

 1. Odsuń skórki za pomocą drewnianego patyczka bądź kopytka.
 2. Nadaj paznokciom pożądany kształt za pomocą pilnika. Najlepiej sprawdzą się te o gradacji 180.
 3. Za pomocą bloczku polerskiego delikatnie zmatuj płytkę paznokcia.
 4. Przetrzyj paznokcie cleaner’em.
 5. Zaaplikuj bazę hybrydową i nałożoną warstwę utwardź w lampie.
 6. Nanieś na paznokcie wybrany lakier hybrydowy. Możesz zaaplikować dwie warstwy, pamiętając o tym, by każdą utwardzić w lampie. Czas utwardzania uzależniony jest od rodzaju lampy, jednak zwykle wynosi od 30 do 120 sekund.
 7. Nałóż top hybrydowy i utwardź go w lampie.
 8. Całość przemyj cleaner’em i gotowe!

Manicure hybrydowy naprawdę nie jest trudny w wykonaniu, a stylizacją można cieszyć się kilka tygodni. Już nie musisz umawiać wizyt u kosmetyczki i co kilka tygodni przeznaczać niemałej kwoty na zabieg. Paznokcie hybrydowe wykonywane w domu pozwolą Ci stać się samodzielną stylistką, która może dowolnie bawić się kolorami i wzorami.